Вчера от Военна прокуратура бяха категорични, че след разпити на 6-има свидетели - всички те служители на разузнаването, станало ясно, че смъртта на Божидар Дойчев е плод на лична драма.

Въпреки убедеността на магистратите, че лично терзание е довело Дойчев до разстрел на работното му място, никой не обяснява. А надали и знае.

Днес близките на Божидар Дойчев не пожелаха да се снимат, но казаха пред bTV, че никой не ги е викал и питал за нищо. И че са изненадани от лансираните версии за лични причини.

Ген. Кирчо Киров - директор на НРС: “Случил се е трагичен случай, който до момента няма обяснение. Или има и то ще бъде намерено от следствието и прокуратурата”.

Дали по лични или професионални причини, вече е мъртъв пазителят на тайните на разузнаването? Знае се, че директорът на НРС не е сред поддръжниците на разсекретяването на досиетата.