
Северна Корея изстреля две ракети с малък обсег. Те са изстреляни от полигон на източното севернокорейско крайбрежие. Новината бе разпространена от южнокорейската агенция "Йонхап", която цитира правителствени източници в Сеул.
В същото време Съветът за сигурност на ООН се събра, за да обсъди наказателни мерки срещу Пхенян заради извършения ден по-рано втори ядрен опит. Американският посланик в световната организация заяви, че комунистическата страна "ще си плати" за действията, които са в разрез с международното право.
Според японския печат вчерашният втори ядрен опит е бил приблизително четири пъти по-мащабен от предишния, извършен през октомври 2006 г. Освен това новият взрив е бил произведен на малка дълбочина.
Междувременно агенция "Йонхап" съобщи, че Северна Корея е готова да изстреля още една ракета с малък обсег в района на западното си крайбрежие. Това може да стане днес или в сряда.