В категорията на девойките до 14 години изключителен успех постигна Белослава Кръстева с треньори гм Деян Божков и гм Владимир Димитров. В групата се състезаваха 81 състезателки от 34 държави, като сред тях 14 бяха с международно звание. Големият брой състезателки предопредели много оспорвана борба, в която фаворитките нямаха право на грешка. Белослава демонстрира не само голямо шахматно израстване, но и силен спортен характер и финишира с две победи в решаващите последните два кръга. Нашата талантлива шахматистка не излезе от призовата тройка през целия турнир и завърши със 7 точки от 9 възможни - 6 победи, 2 равни срещи и 1 загуба и раздели 2-ро - 4-то място, а допълнителният показател ѝ отреди заслужен бронзов медал. Габриела Антова също участва в Мамая на Европейското индивидуално първенство за деца и кадети в категорията на девойки до 16 години. С резултат 7 точки от 9 възможни Антова раздели 2-ро-4то място, а допълнителният показател ѝ отреди бронзовия медал.