Последни новини

Камион с българска регистрация удари пункт за пътни такси в Гърция, двама са загинали (ВИДЕО)

Камион с българска регистрация удари пункт за пътни такси в Гърция, двама са загинали (ВИДЕО)

Пускат нападателя на Дебора Георги Георгиев под парична гаранция

Пускат нападателя на Дебора Георги Георгиев под парична гаранция

Асен Василев: Кабинетът „Желязков“ е вреден за България, ще внесем вот след дата за влизане в еврозоната

40 българи и грузинец източвали фондове за над 100 милиона евро в Гърция

Малки гвардейци от Елин Пелин получиха осветено знаме от президента

Успешно приключи първата активация на Противоминната група в Черно море под командването на България (СНИМКИ)

Обрат по делото „Дебора“: Георги се оплака, че Дебора го е заплашила с убийство

Фондация „Докова и Доков за бъдеще“ подкрепя международна филмова продукция, посветена на културното наследство на България

Майка от Враца се нуждае от помощ в борбата с коварно заболяване

Испанската режисьорка Пепа Рамос: Пако Рабан е бил хубав и добър човек, със своите болки и страдания

Сирийски проправителствени сили започнаха да навлизат в Африн

Турските сили ги обстрелват, предадоха световните агенции

Снимка: Reuters

btvnovinite.bg

Публикувано в  17:29 ч. 20.02.2018 г.

Проправителствени сирийски военни части са започнали да навлизат в намиращия се под кюрдски контрол район на Африн в северозападната част на страната, срещу който от месец турската армия води офанзива, предаде Асошиейтед прес.  

Сирийската държавна телевизия показа конвой от бойни автомобили с тежки картечници да влизат в Африн от съседното село Нубул, преминавайки покрай блокпостове с отличителни знаци на кюрдските сили.

В БТР-ите се виждали войници в камуфлажни униформи, развяващи сирийски знамена и скандиращи проправителствени лозунги.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Сирийски държавни медии предадоха, че турските сили обстрелват проправителствените сирийски бойци, след като са навлезли в региона на Африн, съобщи Ройтерс. 

Засега няма коментар относно навлизането на сирийските части от страна на кюрдски официални представители, посочва АП.  

До този развой се стигна ден след като Турция предупреди сирийското правителство да не навлиза в контролирания от кюрдите анклав, срещу който е в ход турска военна офанзива. Анкара каза, че всяка сирийска военна намеса "ще има последствия", ако целта й е да защити кюрдските бойци.  

Още вчера сирийската държавна телевизия посочи, че части на сирийското опълчение идват в Африн, за да се предотврати превземането му от Турция, а според военен телевизионен канал на ливанската групировка "Хизбула", която е съюзник на сирийското правителство, навлизащите в Африн сирийски части идват от Алепо.  

ДПА припомня за вчерашното съобщение за постигнато споразумение между правителството в Дамаск и кюрдските военни части да се разреши на проправителствените сили да влязат в Африн и да подкрепят кюрдите, които отблъскват настъпващите турски части, подлагащи града на артилерийски обстрел.

Използвани са материали на БТА

Най-четени
Най-нови