Южнокорейските власти са задържали още един кораб заради съмнение за нелегална продажба на нефт за Северна Корея, съобщава „Ройтерс”.
Той е плавал под флага на Панама и носи над 5000 тона нефт на борда си. Екипажът му е съставен най-вече от китайски и мианмирски моряци. Не е станало ясно кога е бил задържан морския съд но това е второ разкриване на подобен случай в рамките на няколко дни.
Води се разследване по случая, на борда на кораба се намират представители на властите, които извършват проверка.
По-рано този месец Съветът за сигурност на ООН наложи нови икономически санкции срещу Северна Корея, намаляващи драстично квотите за внос на нефт към Северна Корея.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















