Резултатът 0:4 изобщо не отговаря на представянето на двата отбора в контролата Славия – Левски, категоричен е собственикът на "белите" Венцеслав Стефанов.

"Мачът си вървеше добре, напълно нормално. Дано тази победа е помогнала на Левски да си вдигне самочувствието. Нашето няма да спадне.

Имаме вратарски проблем, имаме и няколко контузени, на някои играчи беше дадена почивка. Други подцениха мача. Големият ни проблем е, че създаваме голови положения, но ги пропускаме. Надявам се, че в първенството това няма да се случи. Някои футболисти подходиха несериозно към мача. Левски имаха шест положения и вкараха четири гола. Ние имахме над десет ситуации и не вкарахме нито едно попадение. Резултатът не отговаря на показаното на терена.

Холандецът на проби няма качества, а македонецът в нашия състав направи впечатление. Даваме шанс за изява на някои хора, но те не го използват.

Когато в игра влязат Чавдар Янков, Дайсуке Мацуи, Тодор Янчев и Павле Попара, ще изглеждаме доста по-добре и по-различно. Не омаловажавам успеха на Левски. Резултатът много лъже, но е добре да има приземяване в Славия. Нека футболистите не си мислят, че са постигнали нещо голямо в предишните кръгове.

Ако има възможност, през лятото ще организираме мач със Спартак (Москва) или Славия (Прага) по случай 100-годишнината ни", коментира Стефанов след двубоя.

Един от опитните игрчи в състава на Славия - Чавдар Янков, не отдаде голямо значение на загубата.

"Все пак това е само една контрола. При 0:0 можеше да поведем с 2-3 гола. Допуснахме четири попадения и това е прекалено много. Хубаво е да си направим сметка след този двубой. В тази контрола не дават точки и това е най-хубавото. Ще играя, когато съм напълно готов. Не искам да рискувам и после пак да гледам отстрани.Имаше полза от този мач. Радостен съм, че успях да поиграя 20 минути", коментира Янков.