Локомотив (София) - ЦСКА  1:2

----------------

ЦСКА победи Локомотив (София) с 2:1 в мач от първия кръг на "А" група. "Армейците" изиграха по-силно първо полувреме, а отпускане през втората част доведе до гол на символичните домакини.

Повторен дебют за "армейците" направи вратарят Райс М'боли, който започна като титуляр. Саша Живец пък игра в първия си мач в "А" група. Той влезе на терена в 64-ата минута на мястото на Мишел Платини.

ЦСКА започна мача много силно. Още в третата минута Спас Делев откри резултата в полза на "червените". Заслуга за гола има и Мишел Платини, който се възползва от грешка в центъра на терена, подаде на своя съотборник, а той необезпокояван напредна и стреля от границата на наказателното поле.

В 30-ата минута отбраната на ЦСКА се разсея и символичните домакини веднага се възползваха от това Романов напредна от ляво, подаде в наказателното поле към Преслав Йорданов, а той с глава стреля към вратата. Топката обаче срещна напречната греда, а след това топна малко преди голлинията.

Пет минути преди края на първото полувреме "червените" можеха да поведат с 2:0. Зику изведе Платини в добра позиция, той стреля, но Галев изби топката. Кълбото обаче попадна в Зику, който също пробва да се разпише, но Лахчев спря топката буквално на голлинията и до попадение не се стигна.

Второто полувреме започна в добро темпо, но трудно се стигаше до някакви по-сериозни положения. Така обаче се стигна до 58-ата минута, когато ЦСКА сформира чудесна многоходова атака, която завърши с чудесен удар на Зику, който вкара втория си гол с червената фланелка.

Минута по-късно обаче защитата на "армейците" отново беше пробита и само късметът спаси Райс М'боли от гол в неговата врата.

В 72-ата минута обаче Локомотив (София) все пак успя да стигне до първия си гол за новия сезон в "А" групата. След корнер М'боли изби топката, но тя попадна в Романов, който от границата на наказателното поле стреля силно, топката се удари в гърба на Коста Янев и влезе във вратата на ЦСКА.

Две минути по-късно отбраната на "червените" отново се пропука и Гаров можеше да изравни резултата след чудесно подаване на Романов, но късметът отново не беше на тяхна страна.