ЦСКА показа сериозен прогрес и нов образ на играта си и победи с впечатляващото 4:0 лидера в македонското първенство Турново в контрола, играна на стадион "Българска армия".

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов не можеше да използва само ангажираните с представителния и младежкия национални отбори Емил Гъргоров, Ангел Грънчов, Антон Карачанаков и Ивайло Чочев.

"Армейците" започнаха страхотно мача и след половин час игра вече водеха с 3:0. В 16-ата минута Марсиньо откри резултата от пряк свободен удар. В 22-ата минута точен бе Бруно Морейра, който се разписа в опразнената врата на съперника след пас на Венцислав Василев. Последният се отличи с още една асистенция и след ново негово подаване, Омар Косоко премина през защитник на съперника и с прецизен удар реализира за 3:0.

На почивката Младенов замени целия състав. Резервите обаче не само, че успяха да задържат резултата, а и добавиха още едно попадение. В 59-ата минута пристигналият от Пирин Иво Райков центрира в наказателното поле на македонците и Григор Долапчиев отбеляза с глава, с което и оформи крайния резултат 4:0.

Съставът на ЦСКА:

ЦСКА: Томаш Черни, Венцислав Василев, Валентин Илиев, Апостол Попов, Неманя Милисавлевич, Браян Хауърд, Тодор Янчев, Омар Косоко, Бруно Морейра, Марсиньо, Мамади Сидибе

На почивката в игра влязоха: Стоян Колев, Рангел Абушев, Джаксън Менди, Стоичков (79-Мартински), Николай Дюлгеров, Християн Кировски, Жереми Фо-Поре, Ревсон, Иво Райков, Григор Долапчиев.