ЦСКА разгроми грузинския Чихура с 6:1 в последната си контрола от лагера в Алания.

Дебют за "червените" направи новото попълнение Игнасио Варела, който вкара гол в първия си мач за ЦСКА и заформи впечатляващ тандем с основния нападател Мартин Камбуров.

Варела и Камбуров бяха в основаната на всичко по-интересно в атака за ЦСКА през първото полувреме, когато паднаха пет гола. Камбуров реализира хеттрик през това вихрено първо полувреме, а по веднъж се разписаха Варела и Анисе.

ЦСКА поведе още в 10-ата минута след гол с глава на Камбуров след отлично центриране на Варела.

В 15-ата минута отново Камбуров бе на стрелкова позиция, но този път ударът му срещна гредата на грузинците. Камбуров се разписа отново в 30-ата минута след центриране на Анисе.

Минута по-късно дойде ред и на Варела да запише името си сред голмайсторите след пас на Камбуров.

В 34-ата минута Камбуров оформи своя хеттрик след нова асистенция на Игнасио Варела и ЦСКА поведе с 4:0. Три минути преди почивката Анисе получи пас от Саша и вкара за 5:0.

На почивката Миодраг Йешич смени целия състав. Повторен дебют за ЦСКА направи Спас Делев, който в 47-ата минута замени Варела. Формацията на ЦСКА от второто полувреме не бе на висотата на стартовата единайсеторка и не успя да повтори играта от първата част.

В 58-ата минута Чихура намали резултата след гол на Давит Болквадзе от дузпа, отсъдена за нарушение на Васил Попов. В средата на второто полувреме Ангел Грънчов получи контузия и бе заменен принудително от Костадин Стоянов.

Минута преди края Нджонго Присо оформи крайното 6:1 за ЦСКА след пас на Станко Йовчев.

Това бе последната контрола на ЦСКА от лагера в Алания. Утре сутринта "червените" се прибират в София, след което ще бъдат пусната два дни в почивка.

ЦСКА - Чихура (Грузия) - 6:1 (5:0)
голмайстори: 2:0 Мартин Камбуров 10, 30, 3:0 Игнасио Варела 31, 4:0 Мартин Камбуров 34, 5:0 Анисе 42, 5:1 Давид Болквадзе 58-дузпа, 6:1 Нджонго Присо 89

съставът на ЦСКА през първото полувреме: Томас Черни, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Игнасио Варела, Серж Нюаджи, Мартин Камбуров

съставът на ЦСКА през второто полувреме: Божидар Стойчев, Васил Попов, Юлиян Илиянов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов (65-Костадин Стоянов), Петър Витанов, Илияс Кириакидис, Нджонго Присо, Ивайло Чочев, Станко Йовчев, Спас Делев