ЦСКА успя да обърне Нефтохимик и да победи трудно с 3:1 в мача си от 18-ия кръг на „А” група. Успехът оставя „червените” във водещата тройка на временното класиране на 3-о място с 32 точки. Нефтохимик пък остава на Предпоследното 12-о място с 12 точки.

"Червените" стигнаха по-трудно от очакваното до трите точки, като решиха мача едва в последните 15-ина минути на мача, когато Емил Гъргоров и Валентин Илиев се разписаха.

През първото полувреме двата отбора си размениха по едно попадение, като и двете бяха изключително запомнящи се. Нефтохимик поведе в резултата в 18-ата минута страхотен гол на Цветомир Цонков, който прехвърли вратаря на ЦСКА Томаш Черни с удар от центъра на терена. Цонков пресече пас на Брайън Хауърд и без забавяне с перфектна парабола прати топката в мрежата.

След гола ЦСКА упражни натиск и успя да изравни в 28-ата минута с чудесно попадение на Мартин Петров. Бившият национал засече топката от воле с десния крак след центриране на Милисавлевич и не остави шансове на вратаря Денчев. Попадението е първо за Петров след завръщането му в ЦСКА.

До края на полувремето Нефтохимик може повече да съжалява, че не се оттегли с гол аванс на почивката. В 40-ата минута Стамен Ангелов центрира перфектно в наказателното поле, където Живко Петков с глава нацели напречната греда. Минута по-рано символичните домакини имаха претенции за дузпа за съприкосновение на Хауърд срещу Петков, но реферът Ангел Баялцалиев прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

ЦСКА излезе преобразен и упражни сериозен натиск с началото на второто полувреме. До края на мача "червените" атакуваха с всички сили и логично стигнаха до победата. В 73-ата минута влезлият като резерва Марсиньо изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката срещна сглобката на вратата. В следващата атака Брайън Хауърд стреля силно, но вратарят Денчев отново опази вратата на Нефтохимик.

Бургазлии също имаха ситуация за гол, но удар на Емануил Манев от движение в 78-ата минута премина на сантиметри над вратата. В 79-ата минута Емил Гъргоров реши мача в полза на ЦСКА, след като посрещна една недобре изчистена топка и с техничен удар от границата на наказателното поле намери долния ляв ъгъл на вратата. Пет минути по-късно капитанът Валентин Илиев окончателно сложи край на интригата, като прониза мрежата с глава след центриране от корнер.