Чернмо море победи като домакин ЦСКА с 2 :1 в среща от 16 -ия кръг на "А" група. Гостите откриха резултата чрез Гъргоров, но с попадения на Райков и Бакари варненският тим стигна до трите точки.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, с много единоборства, но трудно стигаха до чисти голови положения.

Първата сериозна възможност в срещата бе за домакините в 19-та минута когато Георги Илиев стреля опасно от фаул, но топката мина на сантиметри над напречната греда на вратата на ЦСКА.

Гостите откриха резултата в 22-та минута. Неманя Милисавревич центрира отдясно, топката попадна у Тодор Янчев, а защитата на Черно море изчисти лошо и Емил Гъргоров с прецизен удар изведе "армейците" напред в резултата.

В 33-та минута Черно море изравни резултата. При изпълнение на пряк свободен удар на около метър от границата на наказателното поле Симеон Райков стреля слабо по земя, топката премина под подскочилата стена от играчи на ЦСКА и влезе във вратата на гостите за 1:1.

В 35-та минута съдията Станислав Тодоров отсъди
дузпа за домакините за нарушение на Валентин Илиев срещу Симеон Райков. Минута по-късно дузпата изпълни Бакари, който вкара за 2:1 за Черно море.

В 56-та минута гол за ЦСКА на Апостол Попов не бе признат заради засада. Мамади Сидибе имаше възможност за гол 66-та и 72-та минути, но направи пропуски.

В 83-та минута Бакари можеше да сложи точка на спора след като бе изведен след бързо изпълнение на странично хвърляне, но нападателят на Черно море стреля неточно.

В 87-та минута от резервната скамейка на гостите беше изгонен треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов заради невъздържани реакции.

Малко по-късно от скамейката на "червените" бе отстранен и Анатоли Нанков.