ЦСКА спечели първа победа за есенния дял в "А" група, след като се наложи с категоричното 4:0 над Нефтохимик на стадион "Българска армия".

ЦСКА имаше пълно превъзходство и логично водеше с три чисти попадения на почивката, въпреки че и гостите от Бургас създадоха две положения пред вратата на Томаш Черни, чиято намеса обаче не беше нужна.

Марсиньо даде аванс на "червените" с първия гол за тима на "Българска армия". Бразилецът проби по лявото крило и се разписа в далечния ъгъл на Евгени Караманов за
1:0 в 15-та минута, а само три по-късно Венцислав Василев
засече центриране с глава и удвои преднината на своя тим.

Емил Гъргоров се разписа за 3:0 в 37-та минута, когато получи топката на границата на наказателното поле от Антон Карачанаков и разстреля стража на гостите с великолепен изстрел.

ЦСКА не спря да атакува и след почивката, но стигна само до едно попадение, дело на любимеца на "червената" агитка Григор Долапчиев, който се появи в игра като резерва и се разписа в 79-та минута, останал сам срещу вратаря на гостите от Бургас.

Преди това пропуски направиха Карачанаков, Гъргоров, Марсиньо на няколко пъти и Омар Косоко.

Благодарение на успеха над гостите от Бургас, ЦСКА е седми в "А" група и изостава на точка от "шейховете".