ЦСКА победи гръцкия ПАОК с 3:2 в контрола, играна в Холандия. "Армейците" губеха с 0:1 след половин час игра, но съумяха да стигнат до пълен обрат.

Още в 9-ата минута "черно-белите" откриха резултата, след като Виериня засече центриране на Ето и направи 1:0 за ПАОК. Двайсет минути по-късно обаче Румен Трифонов препарира ветерана Костас Халкиас за 1:1, а три по-късно гол на Спас Делев бе отменен заради засада.

В 49-ата минута обратът все пак стана пълен, след като нападателят от село Ключ засече с глава центриране на Грегъри Нелсън и изведе ЦСКА напред - 2:1. Само четири минути след това Янис Зику загатна за класата си и покачи на 3:1 с прехвърлящ удар от над 20 метра. Това бе първи гол на румънеца с фланелката на 31-кратните шампиони.

В 69-ата минута грешка на Иван Караджов пък позволи на ПАОК да намали на 2:3. Вратарят на ЦСКА подари топката на Ставрос Цукалас, който го прехвърли, оформяйки крайния резултат.

ЦСКА - ПАОК (Солун) 3:2
0:1 Виериня (9), 1:1 Трифонов (26), 2:1 Делев (49), 3:1 Зику (53), 3:2 Цукалас (69)

ЦСКА: Караджов, Бандаловски, Стоянов, Попов (85-Виданов), Трифонов (46-Адемар), Янчев, Галчев, Маркиньос (46-Зику), Делев, Нелсън, Платини (46-Жуниор Мораеш)

ПАОК: Халкиас, Лино, Ето, Малезас, Савини, Ариас, Виериня, Фотакис, Робер, Салпигидис, Атенасиадис