ЦСКА победи Черно море с 3:2 в мач от 27-ия кръг на „А” група. „Червените” стигнаха до успеха много трудно, след като на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка не се дадоха на водения от Георги Иванов-Гонзо тим и запазиха третото място в класирането.

Още в 7-ата минута гостите от Варна поведоха след невероятна грешка на чешкия вратар на ЦСКА Томаш Черни. Вратарят на домакините се опита да подаде с крак на Лукас Саша, топката обаче бе пресечена от Мирослав Манолов, който подаде към Брос Инканго и той на празна врата направи резултата 1:0 за Черно море.

В 17-ата минута страхотен удар на Мартин Камбуров от свободен удар срещна напречната греда на вратаря на варненци Емил Михайлов. В 32-ата минута Спас Делев изпълни свободен удар от левия фланг и включилият се защитник Венцислав Василев с глава отклони топката през куп от играчи в мрежата - 1:1.

Само 6 минути по-късно обаче, след изпълнение на ъглов удар от варненци, капитанът на "червените" Иван Бандаловски в опита си да изчисти топката я изпрати в мрежата на Томаш Черни - 2:1 за Черно море.

В 54-ата минута ЦСКА изравни резултата с автогол - Спас Делев напредна по левия фланг и от самата аутлиния центрира към Мартин Камбуров. В желанието си да изчисти топката Александър Александров от няколко метра с шпагат я изпрати в мрежата на своя вратар Емил Михайлов - 2:2.

В 70-ата минута пък удар на Сержиньо отново срещна гредата, но този път напречната на Емил Михайлов. В 78-ата минута влезлият като резерва бразилец Мишел Платини свали топката с глава на своя сънародник Сержиньо, който се измъкна от защитата на варненци, излезе сам срещу Емил Михайлов и с техничен удар по тревата изпрати топката в мрежата - 3:2 за ЦСКА, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на Христо Ристосков.