ЦСКА победи с 1:0 у дома Монтана в последната си контролна среща по време на зимната подготовка. През първата част в мача на стадион "Българска армия" удари на Лукас Саша и Апостол Попов не успяха да изненадат вратаря на гостите Христо Иванов.

Монтана отговори с два удара на новото попълнение Владислав Златинов, които обаче не затрудниха вратаря Черни.

В началото на второто полувреме Серж Нюанжди вкара единствения гол в двубоя, след като получи топката отляво в наказателното поле и с удар от десет метра ниско по тревата не остави никакви шансове на стража Христо Иванов.

Сержиньо, Спас Делев и Мартин Камбуров имаха възможност да реализират втори гол за "червените", но направиха пропуски пред вратата на Монтана.

Двубоят днес се игра без публика заради ремонтните дейности, които текат на стадиона на столичани. На трибуните беше бразилецът Маркиньос, който е бивш състезател на ЦСКА.

Плановете на ръководството на "армейците" са до началото на шампионата три сектора да могат да приемат зрители. Това са секторите "А", "Б" и "В", докато "Г" ще бъде затворен за пролетния полусезон.