ЦСКА победи Берое с 1:0 в мач от 28-ия кръг на „А” група. Срещата не бе изпъстрена с особено много положения, а единственият гол в мача дойде чак в добавеното време на срещата, когато точен бе Пламен Крачунов.

Със спечелените три точки отборът на ЦСКА остана еднолично на третото място с три точки повече от четвъртия Ботев (Пловдив). Така "армейците" почти сигурно си гарантираха участие в Лига Европа наесен.

Мачът започна с минута мълчание в памет на един от известните фенове на ЦСКА - Дени, който почина преди няколко дни. Футболистите на ЦСКА излязоха и със специални фланелки по този повод. Тъжната вест направи още по-минорно настроението сред привържениците на ЦСКА, които отново демонстрираха разочарованието си от изминаващия сезон и не оказаха сериозна подкрепа на отбора в този мач.

"Червените" започнаха малко по-мобилизирано мача и в 11-ата минута Спас Делев излезе на стрелкова позиция, но не успя да преодолее бившия си съотборник в ЦСКА - вратаря на Берое Иван Караджов. Двата отбора играха в доста лежерно темпо предвид горещите температури в ранния следобед.

Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов попълни групата на отбора с половин дузина юноши от школата заради сериозните кадрови проблеми. Футболистите на Берое бяха в значително по приповдигнато настроение, както и публиката в Стара Загора след победата над Левски на финала за купата на България.

В 83-ата минута ЦСКА бе близо до гола, след като Анисе бе изведен в чиста позиция, но слабият му удар бе отразен от Караджов. Това бе и най-чистото положение в мача. В добавеното време по-настойчивата игра на ЦСКА даде резултат. Сержиньо изпълни добре пряк свободен удар и Пламен Крачунов с глава донесе трите точки за "червените".