Локомотив (София) постигна трета поредна победа от лагера на отбора в Турция. „Железничарите” разбиха с 3:0 казахстанския Окжетпес.

Треньорът на „червено-черните” Емил Велев раздели състава на две, като другата част от хората му ще излезе след обяд срещу сръбския ОФК Београд.

След 22-ата минута в тази среща локомотивци взеха инициативата и тотално доминираха. Само в първата четвърт на мача казахстанците опитаха да окажат съпротива, но изпаднал от местната първа лига отбор едва ли може да се надява на нещо повече от поражение срещу Локомотив.

Димитър Илиев спечели дузпа в 22-ата минута, която Марчо Дафчев реализира без да се замисли. След това излезе доста силен вятър, който затрудняваше атаките на столичните „железничари”, но в 37-ата минута Павел Петков проби добре по дясното крило и центрира. Бранимир Костадинов обаче в първия си опит за стрелба не успя да улучи топката, а при втория беше затворен от защитник.

Пет минути след началото на второто полувреме Антонио Павлов покачи на 2:0, като след пас на новото попълнение Антонио Цанков копна топката над вратаря на Окжетпес. Крайното 3:0 оформи нисичкото крило Искрен Писаров, който от дясно засече подаване на Антонио Павлов и в 68-ата минута стана 3:0.

До края на мача Локомотив можеше да стигне поне по до още едно попадение, но Александър Манолов и Антонио Павлов пропуснаха последователно.