Стойчо Младенов поздрави футболистите си за победата над Левски с 1:0. "Червените" стигнаха до успеха, въпреки че в голяма част от двубоя, бяха с човек по-малко.

"Много важна победа за ЦСКА. Възхитен съм от поведението на нашите футболисти. До 30-ата минута стана футбол, който всички искаме да виждаме. Открит футбол, играеше се атака за атака. Имаше брак, но се играеше агресивно и всеки от двата отбора търсеше победата.

Но съдията опорочи мача. Не може да се продължава с тази селяния. Туре провокираше нашите играчи и заслужаваше втори жълт картон. Тези мачове започват да стават голям цирк. Такава загриженост да спасяват Левски.

Това изгонване на Галчев още в 30-ата минута коренно промени нашата стратегия. До този момент рискувахме и играехме отворено, но след това променихме поведението си на терена. Не мога да разбера ситуацията с Галчев. В 30-ата минута, такова дерби, такъв заряд и да се вземе такова решение за фаул в средата на терена.

За трети мач резервите, които влизат в игра, променят хода на мача. Това е нещо, което през есента го нямахме.
Искам да адаптираме чужденците постепенно, както правят с Неделев в Германия. Ще се дава време на чужденците да се приспособят към играта, към начина на живот в страната", заяви Младенов.