Ето какво сподели треньорът на Литекс Христо Стоичков след разгромния успех над Етър.

"Показахме, че с всеки мач отборът ни израства и въпреки че имаме много контузени футболисти, успяхме да постигнем убедителна победа. Това е футболът, който искам да виждам от момчетата. Естествено, че не мога да искам повече от тези момчета, защото някои от тях са на по 16-17 години. Не съм се притеснявал, че може да подценим съперника.

Някои отбори си правят програмата както си искат - в неделя, понеделник, четвъртък. Е, а ние играем така, както са ни сложили програмата. Явно Футболният съюз за едни е майка, а за други мащеха.

Аз не се притеснявам кога ще играем. Моите футболисти са достатъчно умни, за да могат да се възстановят по най-добрия начин".

Колегата му от Етър Сердар Даят коментира: "Какво да коментирам след такъв мач. Нямам коментар. 6:1 е красноречив резултат. Започнахме силно, поведохме в резултата, но бързо допуснахме изравняване и след 15-ата минута спряхме да играем.

Не мога да повярвам, че се случи това. Цяла седмица тренираме едно, а днес се получи съвсем друго. Предпоследни сме в класирането и нещата за нас не са добре. Явно всички обстоятелства са против нас. Но ще се борим докрай", заяви той.