Славия победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от 24-ия кръг на „А” група. „Белите”, които бяха домакин на срещата, играха по-добре през повечето време и заслужено стигнаха до успеха.

Виктор Генев откри резултата в 18-ата минута, когато бе точен с глава след като Здравко Лазаров центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. В 52-ата минута пък Галин Иванов показа качества, направи самостоятелен пробив и заби топката в долния десен ъгъл на пазената от Господинов врата за 2:0.

В 82-ата минута и Локомотив (Пловдив) успя да вкара, след като Костадин Марков засече с глава центриране в наказателното поле, но страничният рефер вдигна флаг за засада и попадението не бе зачетено.

Локомотив (Пловдив) е на седмо място с 35 точки, а на 8-а позиция се изкачи Славия с 32.