Славия спечели гостуването си на Монтана в двубой от 17-ия кръг на "А" група. "Белите" се наложиха с минималното 1:0 и записаха първи успех през пролетния полусезон.

Гостите започнаха по-добре срещата, като владееха повече топката, въпреки че липсваха чисти голови положения.

Все пак момчетата на Велислав Вуцов успяха да открият резултата в 29-ата минута. Точен бе Радослав Василев, който с воле разпечата вратата на Монтана. Той получи топката след центриране на Павле Попара.

След почивката домакините опитаха да се върнат в мача, но вратарят на ''белите'' Георги Петков отрази ударите на Антон Личков и Брахими.

След тази загуба, Монтана почти сигурно ще има нов наставник, тъй като няма загуба вече 13 мача. Все още обаче не е ясно кой ще замени Атанас Джамбазки на треньорския пост.

Така в класирането Славия заема осма позиция с 20 точки, а Монтана е на предпоследното място с 12 точки.

След мача треньорът на Славия Велислав Вуцов направи своя коментар за срещата.

"Заслужена победа. Създадохме 4-5 чисти положения, но
направихме пропуски. Ако бяхме реализирали втори гол, мачът щеше да бъде по-друг. Доволен съм от представянето ни в дефанзивен план. Действахме
много организирано в защита, може би с изключение на първите няколко минути, в които допуснахме липса на концентрация. Като цяло не позволихме на противника да създаде почти никакви положения. Естествено имах притеснения до края, защото при аванс от само един гол всичко може да се случи. Претенциите ми са,че трябваше да контролирахме по-добре топката в някои ситуации, да няма това напрежение при разиграванията. Искаше ми се да бъдем и по-ефективни в завършващата фаза. Може
би и това, че трябваше да победим на всяка цена, си оказа своето влияние", заяви Вуцов.

Ето и какво каза колегата му от Монтана - Атанас Джамбазки.

"Съжаляваме за загубата. Искахме да се представим по-добре, но напрежението си каза думата. Липсваше ни увереност. Бяхме плахи, а футбол се играе с чиста глава.
Имахме доста кадрови проблеми заради контузии и наказания. Излязохме с най-доброто, с което разполагаме в момента. За съжаление някои хора не оправдаха доверието ни и трябва да вземем мерки. Неприятно е, но изглежда ще трябва да се учим на елементарни неща. Получихме гол след статично положение, а това е нещо,
което сме тренирали многократно. Имаме проблеми в защита, но и трудно реализираме. Не сме се предали. Предстоят още доста мачове", каза Джамбазки.