Славия се върна към победите и след две поредни загуби – от Миньор за Купата и Берое в "А" група и сега спечели с 2:0 в домакинството си на Пирин (Гоце Делчев) от 20-ия кръг на първенството.

"Белите" откриха резултата още в 13-ата минута, когато Живко Желев реализира след центриране от пряк свободен удар на Павле Попара. Успехът бе затвърден в 76-ата минута, когато гостите сгрешиха при изнасянето на топката още в своето наказателно поле и Антонио Ливраменто се възползва и реализира за крайното 2:0.

Славия е на 8-о място в класирането с 26 точки, а веднага след това е Пирин (Гоце Делчев) с 23.

"Искаме да съберем 45 точки в крайното класиране в шампионата. Имаме приоритет към купата, но във вторник трябва да бием задължително. Искам феърплей, трябва да играем за победа във всеки мач. Ако няма феърплей, това няма да бъде Славия. Днес футболистите и публиката определено се забавляваха. Не трябва да има подценяване на нито един съперник.

Берое имат добри играчи и добра обстановка за работа. Приятно съм изненадан от това, което видях в Стара Загора", коментира след мача треньорът на победителите Велислав Вуцов.