Славия спечели втора поредна домакинска победа и надделя с 3:0 над последния в класирането Пирин (Гоце Делчев) в среща от 7-ия кръг на "А" група.

"Белите" се развихриха през второто полувреме, когато и реализираха всичките попадения. Атанас Курдов блесна в срещата реализирайки първите два гола. В 51-ата минута след центриране на Милен Василев, Румен Лапантов от състава на гостите успя да играе с глава, но всъщност само свали топката на Атанас Курдов, който откри резултата. Три минути по-късно юношата на Левски уцели и греда. Второто му попадение обаче падна в края на срещата, в 86-ата минута, когато получи топката от Тиаго Невеш в наказателното поле и вкара за 2:0.

Минута преди края на редовното време домакините получиха право да изпълнят дузпа заради нарушение срещу Курдов. Галин Иванов бе точен от бялата точка и оформи крайния резултат 3:0.

Това бе втора победа за Славия от началото на шампионат и в момента е с актив от осем точки на осма позиция. Пирин остава на последното с едва една точка, като до момента е единственият отбор, който още няма победа в първенството.