Славия стигна до първия си гол през новия сезон след равенството 1:1 с Нефтохимик в Бургас в първия мач от 4-ия кръг на "А" група. В предишните си три срещи "белите" нямаха отбелязано попадение и имаха в актива си една-единствена точка.

Възпитаниците на Асен Букарев обаче можеха и да се поздравят с първа победа, ако бяха успели да удържат на натиска на домакините, които изравниха в 77-ата минута.

Гостите от "Овча купел" поведоха в 20-ата минута, когато Фернандо да Силва откри резултата с хубав удар от малък ъгъл. След почивката преднината на Славия можеше да стане и 2:0, но удар на Радослав Василев се отби от напречната греда.

Влезлият като резерва Чавдар Янков пък се контузи и бе заменен в 74-ата минута.

Три по-късно Нефтохимик стигна до попадение, след като защитата на Славия не успя да изчисти топката от наказателното си поле, Георги Петков спаси два удара, но при шута на Петър Димитров капитулира и "шейховете" стигнаха до точката на стадион "Лазур".

Така домакините останаха 4-и с актив от 7 точки, а Славия е на 12-а позиция с две точки.