Славия победи Литекс с 2:1 като домакин в среща от 22-рия кръг на "А" група.

Всичко по-интересно в мача се случи през първото полувреме, а "белите" взеха солиден аванс още в самото начало на срещата. В 7-ата минута Здравко Лазаров откри резултата, след като Здравко Лаворов засече пас отляво на Димо Атанасов. В 18-ата мин. резултатът вече бе 2:0. След центриране на Здравко Лазапров Васил Божиков с глава си отбеляза автогол. Гостите скоро намалиха и в 26-ата мин. Исмаил Иса бе изведен очи в очи с вратаря Георги Петков и реализира за 2:1.

Нападателя на Литекс Иса се опитва да се пребори с топката с Желев (вляво).

През второто полувреме ловчанлии останаха с човек по-малко и окончателно загубиха шансове да се борят за равенството. Червен картон в 65-ата минута получи Емил Грозев, след като фаулира откъсващия се сам срещу вратаря Радослав Димитров. "Белите" дори можеха да стигнат до по-изразителна победа, но в 84-ата минута, след многоходова акция на Славия, резервата Петър Димитров беше изведен сам срещу Илко Пиргов, но не успя да го преодолее ударът му мина встрани.

В класирането Славия е на 9-о място с 29 точки, а Литекс е 4-ти с 43 т.