Славия победи Локомотив (София) с 2:0 в мач от 30 - ия кръг на "А" група - втора седмица. "Белите" стигнаха до успеха, след като вкараха по едно попадение във всяко полувреме.

Домаклините от Славия контролираха развоя на събитията на терена през цялата среща и заслужено стигнаха дио важни три точки в борбата за оставане в елита.

В началото на първата част "белите" създадоха няколко положения зо гол, но успяха да поведат в резултата в 18-ата минута чрез Веселин Марчев, който се възползва от добро подаване на Цветомир Панов.

До края на полувремето на два пъти Радослав Василев и веднъж Фернандо да Силва имаха възможност да се разпишат за домакините.

Преди почивката безидейният тим на Локомотив не успя да отправи нито един удар към вратата на "белите". Гостите отправиха първия си шут към вратаря Георги Петков в 49-ата минута, но топката излезе в аут.

Две минути след това Славия достигна до втори гол. Бразилецът Фернандо да Силва навлезе в наказателното поле, събра четирима защитници около себе си и с удар от малък ъгъл преодоля Божидар Митрев.

В средата на втората част Василев отново беше изведен сам на голова позиция в наказателното поле на Локомотив, но вратарят на Локомотив отби топката.

В последната минута на двубоя Марко Ранджелович получи вторижълт картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

След тази победа Славия остава на десето място с актив от 37 точки, Локомотив е на деветата позиция с точка повече.