Славия разгроми Локомотив (Пловдив) с 4:1 в мач от 26-ия кръг на "А" група. "Белите" доминираха по време на цялата среща и логично стигнаха до убедителния успех.

Вижте репортаж от мача:

Славия започна по-добре и създаде чисто положение още в 17-ата минута, когато Фернандо да Силва се откъсна сам срещу Кирил Акалски, но ударът му беше слаб и беше отклонен от страничната греда.

Неговата грешка обаче беше поправена от Кирче Ристевски само четири минути по-късно, когато Мартин Камбуров спечели висока топка, но само за да я отклони на далечната греда, където непокритият македонски защитник я засече в мрежата на Акалски за 1:0.

Камбуров поправи своята грешка от гола за Славия в 36-ата минута на мача. Голмайсторът на Локомотив беше изведен в коридор и със силен удар в близкия ъгъл изравни резултата. Това беше гол номер 18 за него в "А" група, като той води с пет попадения пред Уилмар Джордан от Литекс.

Славия имаше възможност да върне своя аванс в резултата секунди по-късно, но гредата отново спаси Кирил Акалски, след като слабият удар на Радослав Димитров не попадна в мрежата на Локомотив. Секунди по-късно пък Янко Сандански не успя да стреля във вратата на гостите с глава.

Славия надигра категорично Локомотив след почивката. Полувремето започна равностойно, но червен картон на Георги Коруджиев в 64-ата минута помогна изключително много на "белите" и те вкараха пет минути по-късно.

Разбъркване в наказателното поле на гостите от Пловдив
завърши с топката към непокрития Веселин Марчев, като резервата на Славия покачи на 2:1 с глава. Последва удар в гредата на Да Силва, но голът не закъсня. В 71-ата минута Димитър Пиргов надскочи защитниците на Локомотив и вкара с глава за 3:1.

След третото попадение в полза на Славия мачът просто се доиграваше, но Славия все пак стигна до още един гол. В 86-ата минута Веселин Марчев центрира от дясното крило, а топката падна на крака на Галин Иванов. Халфът на "белите" стреля моментално и преодоля Акалски за крайното 4:1.

Така Славия изпревари Локомотив (София) и вече е девети в подреждането. Пловдивските "железничари" пък са на пета позиция, като в крайна сметка те не успяха да задържат преднината си срещу Ботев (Пловдив) и завършиха редовния сезон с точка зад "канарчетата".