Локомотив (София) продължи силната си серия без загуба с победа над Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 като домакин в мач от 14-ия кръг на „А” група. Така столичните „железничари” вече са с актив от 19 точки, и са на 8-а позиция в класирането.

Маркиньос откри резултата в 18-а минута с глава след центриране на Искрен Писаров от дясно. Това е 10-и гол на бразилеца с български паспорт в първенството този сезон, с което той се изравни на върха в листата на голмайсторите с Мартин Камбуров.

Пирин можеше да изравни в 37-ата минута, но удар на Веселин Марчев с глава премина на сантиметри от страничния стълб. Локомотив реши изхода от мача в 69-ата минута, когато Маркиньос бе фаулиран в наказателното поле и реферът Станислав Ставров отсъди дузпа и даде червен картон за извършителя на нарушението Любомир Гуцев. Влезлият като резерва Даниел Пеев бе точен от бялата точка за крайното 2:0.