Пирин (Гоце Делчев) стигна до равенство 1:1 срещу Ботев (Пловдив) в мач от 15-ия кръг на "А" група.

"Канарчетата" не впечатлиха с изявите си в трети пореден мач. След пораженията срещу Локомотив (София) и Левски, момчетата на Станимир Стоилов не успяха да вземат три точки и срещу Пирин. Така постът на Мъри се разклати сериозно.

Доста изненадващо срещата започна с гол на домакините. В 12-ата минута Васил Панайотов получи хубав пас от Марио Близнаков и с удар извън наказателното поле направи резултата 1:0.

В 35-ата минута Ботев пропусна страхотна възможност да изравни, но Валери Домовчийски изпълни твърде несериозно дузпа, като Абдиков хвана топката.

В продължението на първото полувреме все пак пловдивският отбор все пак стигна до гол след индивидуална акция на Ромарио Кортзорг.

След почивката Ботев подобри играта си, но така и не успя да преодолее Абди Абдиков. Пирин пък пропусна да направи сензацията по-голяма, след като изпусна дузпа в 87-ата минута. Капитанът Петър Лазаров обаче стреля във вратаря. В продължението пък Веселин Марчев отправи силен удар, който бе спасен от Стаховяк.

Така преди изиграването на останалите срещи Ботев е пети с 25 точки, а Пирин продължава да бъде последен с едва 6 точки.