Ботев (Пловдив) победи руския Ростов с 3:2 с късен гол на Николай Павлов в контролна среща по футбол, играна в кипърския курорт Агия Напа.

Още в 6-ата минута Вандер Виейра подаде отлично на Луис Педро и той с точен удар в долния десен ъгъл изпрати топката в мрежата на Стипе Плетикоса - 1:0 за Ботев (Пловдив). В 36-ата минута, след центриране от ъглов удар и недобра ориентация в защитата на пловдивчани Александър Гацкан с удар с глава изравни - 1:1.

Малко след подновяването на играта - в 48-ата минута, бе отсъдена спорна дузпа в полза на Ростов за нарушение на холандеца Сивард Спрокел в наказателното поле. От бялата точка капитанът на ростовчани Дмитрий Кириченко бе точен за 1:2. Малко по-късно бе отсъдена нова дузпа, но в полза на Ботев за нарушение срещу Иван Цветков. В 55-ата минута, с хладнокръвно изпълнение на удара от бялата точка, бразилецът Вандер Виейра изравни - 2:2.

В 80-ата минута капитанът на руския отбор Дмитрий Кириченко бе близко до втория си гол в мача, но ударът му от воле срещна напречната греда на пловдивчани. В 89-ата минута влезлият десетина минути преди това Николай Павлов с удар от наказателното поле и рикошет в тялото на руски защитник донесе победата на Ботев (Пловдив) - 3:2.

Треньорът на Ботев (Пловдив) Станимир Стоилов започна със следния състав: Стаховяк, Грънчаров, Спрокел, Перейра, Минев, Галчев, Иршак, Педро, Виейра, Костов, Цветков. През второто полувреме Станимир Стоилов пусна в игра Христов, Огнянов, Павлов, Бамого.