Локомотив (Пловдив) загуби с 0:1 от последния в австрийското футболно първенство Вакер (Инсбрук) в първата си контрола от втория зимен лагер в Турция.

Треньорът на българите Стефан Генов даде шанс за изява на почти всичките си налични футболисти, като само Мартин Кавдански, Костадин Марков и капитанът Христо Златински играха цял мач.

Последното ново попълнение Владислав Мирчев дебютира като резерва след почивката. От състава преди двубоя отпадна Атанас Атанасов заради леко мускулно разтежение.

Вакер (Инсбрук) имаше превъзходство, като преди почивката удари и греда.

Единственото попадение в мача реализира Александър Хаузер в 48-ата минута. Той се възползва от центриране от дясно в наказателното поле и грешка в защитата на Локомотив.

Състави:

Локомотив (Пловдив): Йордан Господинов, Костадин Марков, Валери Георгиев, Мартин Кавдански, Георги Мечечиев, Даниел Георгиев, Христо Златински, Диего Фераресо, Станислав Маламов, Рангел Абушев, Георги Стефанов (Минко Жилков, Христо Стамов, Серафим Михайлов, Николай Станков, Павел Ковачев, Запрян Запрянов, Четин Садула и Владислав Мирчев)

Вакер (Инсбрук): Маркус Егер, Томас Льофлер, Себастиан Зилер, Дарио Дакович, Александър Хаузер, Томаш Абрахам, Кристоф Заурер, Александър Фрьошл, Даниел Шютц, Хинтерзеер, Юлиус Перщалар (Самуел Крисмер, Саша Вьоргетер, Александър Грюндлер)