Пирин (Гоце Делчев) победи гостуващия Нефтохимик с 3:2 в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в "А" група.

Възпитаниците на Йордан Боздански записаха втори успех в трите си мача през пролетта и продължават да бъдат на предпоследното 15-о място място с 15 точки. Бургазлии пък допуснаха десета поредна загуба и с 12 точки останаха на дъното.

Борислав Хазуров откри резултата още в осмата минута за домакините. Той получи топката в наказателното поле, технично прехвърли защитник на гостите и вратаря Георгиев и с глава прати топката в опразнената врата.

Гостите се активизираха към края на първото полувреме и две минути преди почивката изравниха след точен удар на Живко Петков с глава след подаване на Любомир Божинов.

Домакините стартираха много амбицирано след почивката и с два бързи гола направиха сериозна крачка към победата. В 47-ата минута Марио Близнаков даде аванс на Пирин, след като засече отблизо прострелно центриране от дясно в наказателното поле. Две минути по-късно отново Близнаков се разписа за 3:1.

Двубоят продължи двуостро и в 68-ата минута Любомир Божинов намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Живко Петков в наказателното поле.

Към края темпото постепенно поспадна и до нови сериозни положения пред двете врати не се стигна.