Пирин (Гоце Делчев) и Локомотив (София) завършиха нарвно 2:2 в мач от първия кръг на "А" група.

Домакините набързо си осигуриха комфортна преднина, като поведоха с 2:0 до 19-ата минута, но след почивката ''железничарите'' успяха да стигнат до точката. Двата отбора завършиха с по 10 души в състава си.

Георги Петров откри резултата в 10-ата минута, засичайки отблизо центриране на Петър Лазаров. Девет минути по-късно момчетата на Тенчо Тенев стигнаха до втори гол след неубедителна намеса на вратаря Божидар Митрев.
Той се опита да хване топката след далечен изстрел на Веселин Марчев, но я изпусна и от тази ситуация по най-добрия начин се възползва Марио Близнаков - 2:0.

Положението за Локомотив се усложни още повече малко преди почивката, когато Маркиньос получи директен червен картон за удар в лицето на Петър Лазаров. Численото превъзходство на Пирин обаче не продължи дълго, тъй като в 55-ата минута Витанов бе изгонен за втори жълт картон.

Тимът на Емил Велев значително подобри представянето си и стигна до изравняване на резултата. Първо в 61-ата минута Крум Бибишков се разписа с глава след центриране на Том. Бившият футболист на Левски асистира десет минути по-късно за второто попадение на столичния отбор, дело на Бранимир Костадинов.

До края и двата отбора имаха своите възможности. Румен Трифонов обаче пропусна сам срещу Абдиков, а след това Митрев спаси силен удар на резервата Мартин Газиев.