Пирин (Гоце Делчев) се върна на пътя на победите и след четири поредни загуби, спечели като домакин на Черно море с 3:2 в среща от деветия кръг на "А" група.

Мачът започна динамично и още в 12-ата минута резултатът можеше да бъде открит, но удар на Алба срещна гредата на варненци. Все пак домакините стигнаха до попадение в 31-ата минута от дузпа, реализирана от Хазуров и отсъдена заради нарушение на вратаря Китанов срещу Коцев.

Гостите изравниха резултата в началото на второто полувреме, в 49-ата минута, когато пробив и пас на Дончо Атанасов отляво завърши с гол на Мирослав Манолов.

Още в 55-ата минута Пирин възстанови аванса си и в 55-ата минута Пиргов реализира за 2:1 с глава след ъглов удар.

"Моряците" обаче също толкова бързо върнаха попадението и също след корнер Росен Колев с глава направи 2:2 в 60-ата минута.

Все пак тимът от Гоце Делчев за пореден път имаше възможността да поведе и в 77-ата минута, за пореден път от ъглов удар, отново Пиргов вкара и оформи крайното 3:2.

В класирането Пирин се изкачи до 8-о място с 12 точки, докато Черно море пропадна в зоната на изпадащите, на 13-а позиция с 9 точки.