Пирин (Гоце Делчев) спечели първа победа в "А" група, след като днес пред около 800 зрители спечели с минималното 1:0 срещу Берое в мач от 10-ия кръг.

Първото полувреме завърши без голове, но по-опасни атаки имаха гостите от Стара Загора. В 27-ата минута след отлична контраатака бразилският полузащитник на старозагорци Елиаш Алвеш да Силва изведе Давид Каядо сам срещу вратаря Абди Абдиков, но португалецът си поведе дълго топката, Абдиков излезе и предотврати опасността.

В 32-ата Венцислав Христов подаде на Георги Андонов, който от пет-шест метра не успя да уцели топката. В 56-ата минута Венцислав Христов също бе близко до откриване на резултата, но ударът му бе спасен майсторски от вратаря на домакините Абди Абдиков.

В 66-ата минута Георги Андонов подаде към Венцислав Христов, който стреля от малък ъгъл, но Абди Абдиков отново бе на висота и спаси.

В 78-ата минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Берое най-съобразителен бе Веселин Марчев, който засече топката с глава и я изпрати неспасяемо в мрежата на Иван Караджов - 1:0 за Пирин.

В 82-ата минута Берое можеше да изравни, но опасният удар от фаул на Пламен Крумов от около двадесетина метра мина над напречната греда на Абдиков.