Пирин (Гоце Делчев) победи Миньор с 1:0 в контролна среща, играна на стадион "Бончук" в Дупница. Единственото попадение в мача вкара Димитър Пиргов в 39-ата минута.

Още в самото начало Пирин можеше да открият резултата чрез Борислав Хазуров, който в 10-ата минута се озова сам срещу вратаря Николай Божков, но стражът изби прехвърлящия удар на нападателя в корнер. Минута по-късно, след разбъркване в наказателното поле на Пирин, Том се оказа най-съобразителен и стреля, но ударът рикошира в тялото на бранител и облиза напречната греда.

В 39-ата минута, след центриране от корнер футболистите в "жълто-черно" не успяха да изчистят, Димитър Пиргов надскочи вратаря на Миньор и с глава през ръцете му прати топката в мрежата за 1:0.

Второто полувреме също предложи по няколко по-опасни положения пред двете врати, но до ново попадение не се стигна.

И двамата треньори дадоха шанс на почти всички свои играчи в мача.