Левски постигна първа победа през новия сезон в "А" група, след като се наложи като гост над Пирин (Г. Делчев) с 2:0. Головете за "сините" реализираха Цветан Генков и Гари Родригес.

Левски можеше да открие още в десетата минута. Нуно Пинто изведе Гари Родригес в добра позиция в ляво. Холандецът напредна в наказателното поле, преодоля защитник на съперника и шутира силно от малък ъгъл, но Абди Абдиков успя да избие.

Четири минути по-късно Кевин Брю намери Цветан Генков
непокрит на границата на нападателното поле. Нападателят излезе сам срещу Абдиков, опита се да го преодолее, но вратарят се хвърли в краката му и изби в ляво. Генков догони топката до аутлинията и върна към Родригес, който обаче от 5-6 метра стреля над целта.

След половин час игра "сините" стигнаха до нова добра
възможност. Владимир Гаджев центрира от корнер от ляво, Абдиков увисна, но Брю от 7-8 метра би над гредата.
В 35-ата минута Левски заслужено поведе. Родригес центрира добре от ляво към далечната греда и непокритият Генков от 5 метра засече с глава в мрежата.

Пирин пропусна страхотен шанс да изравни при първото си положение в мача в 41-ата минута. Веселин Марчев преодоля Димитър Везалов и напредна по лявото крило, след което подаде отлично по тревата към непокрития Марио Близнаков, който стреля от 13-14 метра, но на сантиметри от лявата греда на Пламен Илиев.

Домакините опитаха по-активна игра след почивката, но в
54-ата минута Левски удвои аванса си. Родригес беше изведен в наказателното поле, където изпревари вратаря Абдиков и беше повален от него.

Главният арбитър Иван Кирилов веднага отсъди дузпа. Потърпевшият холандец застана зад бялата точка и стреля точно в левия ъгъл на стража на Пирин за 2:0.

В средата на полувремето Стефан Велев пропусна страхотен шанс да направи резултата класически. Той беше изведен в ляво в пеналта сам срещу вратаря от Родригес, но на два пъти не успя да преодолее Абдиков.

В 76-ата минута Генков с глава изведе Родригес сам срещу
вратаря, но от десния ъгъл на малкото наказателно поле
холандецът стреля край далечната греда.

В следващата атака Велев центрира от ляво и непокритият
Генков с глава от 6-7 метра не успя да преодолее Абдиков.

В 79-ата минута Пирин можеше да върне едно попадение. След центриране от фаул от ляво на Близнаков резервата Албин Алба засече с глава от 7-8 метра, но неточно.

В последните секунди Генков пропусна нова отлична възможностза Левски, след като от границата на малкото наказателно поле шутира край гредата.

Това беше и дебютен успех за новия наставник на столичани Славиша Йоканович, който стартира със загуба с 1:2 на "Герена" преди седмица срещу Локомотив Пловдив.

Столичани, които имаха превъзходство и пропуснаха доста
положения, се измъкнаха от дъното на класирането и се изкачиха на осмо място с 3 точки. Пирин е последен с 1 точка.