За трети път от началото на зимната си подготовка ЦСКА постигна равенство 3:3 в контролите си в Турция. Този "червените" постигнаха това на финала на приятелския турнир "Голд сити" в курорта Алания срещу полския Заглембие (Любин). Българският тим може да съжалява, че изпусна трофея на надпреварата, тъй като 20-ина минути преди края на мача имаше 2 гола аванс, но допусна изравняване, а след това отстъпи при дузпите с 5:6.

В стартовия състав на полския тим бяха двама бивши играчи на ЦСКА – Александър Тунчев и Павел Виданов. Първият се контузи и напусна терена още в 25-ата минута, а Виданов изигра цял мач.

Резултатът бе открит от "армейците" в 32-ата минута след удар с глава на Апостол Попов, който засече с глава центриране на Лукас Саша. Само 2 минути по-късно обаче Заглембие изравни с гол директно от пряк свободен удар ан Роберт Йеж.

По същия начин "червените" възстановиха аванса си в 58-ата мин., а автор на попадението бе Илиас Кириакидис. Шест минути по-късно резултатът стана 3:1. След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на поляците, Серж Нюаджи се оказа най-съобразителен и реализира.

Заглембие отвърна с удар в гредата на Камил Вилчек, малко след последното попадение на "армейците" и стигна до 3:2 в 73-ата мин., когато Коста Намойнесу завърши многоходова атака.

Григор Долапчиев записа една греда на сметката и на ЦСКА в 84-ата минута, но в крайна сметка тимът допусна изравняване и в 90-ата мин. се стигна до дузпа за полския отбор, която бе реализирана от Вилчек за крайното 3:3.

Очаквано продължения не се играха и веднага се премина към дузпи, където двата тима трябваше да изпълняват по осем пъти от бялата точка. След първите пет удара резултатът бе 3:3. Станко Йовчев изпусна първата дузпа, а Михаил Венков не можа да реализира последната. Точни обаче бяха Саша, Кириакидис и Присо. За тима от Любин Виданов стреля пръв и вкара, но съотборниците му не можаха да отбележат при последните две изпълнения. Последва размяна на голове, като точни за ЦСКА бяха Григор Долапчиев и Ивайло Чочев, а Васил Попов пропусна. Вратарят на Заглембие Михал Глива реши всичко в полза на отбора си с гол във вратата на Божидар Стойчев.

Стартов състав на ЦСКА: Анатоли Господинов, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Серж Нюаджи, Ивайло Чочев, Мартин Камбуров

През второто полувреме Миодраг Йешич пусна в игра вратаря Божидар Стойчев и полевите играчи Васил Попов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Илиас Кириакидис, Нджонго Присо, Станко Йовчев и Григор Долапчиев.