Опашкарите в класирането Пирин (Гоце Делчев) и Любимец сътвориха истинско голово шоу в мача помежду си от 18-ия кръг на "А" група. Пирин бе домакин и постигна победа с 5:2.

Всичко обаче започна по възможно най-добрия начин за Любимец, който откри резултата още в 27-ата секунда. Пирин изпълни център, топката веднага беше овладяна от съперника, след центриране и рикошет тя стигна до Иван Вълчанов, който от 7-8 метра реализира първия гол в двубоя.

В 35-ата минута тимът от Гоце Делчев се добра до равенство. След центриране на Петър Лазаров от свободен удар Веселин Марчев се извиси и с глава вкара топката в горния десен ъгъл на вратата.

В последните секунди на полувремето Пирин достигна до пълен обрат. При центриране в наказателното поле, Любомир Гуцев игра с глава, топката се отклони в гредата, а след това влезе във вратата за 2:1.

В средата на втората част Любимец се добра до равенство. Иван Вълчанов отбеляза втория си гол в двубоя, засичайки топката с глава след центриране от корнер, като я прати в долния десен ъгъл на Абди Абдиков.

Четвърт час преди края Марчев също се разписа за втори път в срещата и отново даде аванс на домакините с удар от границата на наказателното поле.

В 79-ата минута Петър Лазаров беше изведен зад отбраната на гостите, влезе в наказателното поле и стреля по земя за 4:2. Три минути по-късно резервата Борислав Хазуров се разписа след разбъркване за крайното 5:2.

Това е втора победа за Пирин в шампионата. Отборът от Гоце Делчев има актив от 9 точки и прекъсна серията си от осем поредни срещи без победа. "Зелените" са на последната 14-а позиция в "А" група, а Любимец остава в зоната на изпадащите със 17 точки.