Нефтохимик постигна първа победа в "А" група, след като надигра с 1:0 другия новак Любимец. Единственото попадение за "зелените" от Бургас вкара защитникът Георги Хашев, който се появи като резерва през второто полувреме.

Бургазлии започнаха по-активно в първия си домакински мач в "А" група от 7 години насам, а в 12-ата минута Христо Лемперов нацели горната греда с техничен удар от 15 метра. Само след три минути Диян Христов не успя да насочи топката в мрежата, след като скочи най-високо от всички и засече центриране от фаул на Коста Янев.

След 25-ата минута играта се поизравни, като гостите на два пъти застрашиха вратаря Караманов. Първо Майкъл Тевия стреля, а след него и Аесс от 10 метра разпъна вратаря на "шейховете", показал чудесен рефлекс. В последната минута на първата част идеално центриране на Емануил Манев стигна до Диян Христов, който обаче за втори път пропусна да открие резултата.

През второто полувреме двата отбора заиграха по-отворено и търсеха възможности за гол. Самир Аесс стреля в 55-ата минута, топката се отби в защитник на бургазлии и щастливият за вратаря рикошет мина на сантиметри край гредата.

В 74-ата минута влезлият като резерва Любомир Божинов центрира от фаул към друга резерва- защитникът Георги Хашев, който забоде топката в мрежата на Цветан Димитров. Пет минути преди края на мача Хашев отново можеше да вкара и пак след центриране на Божинов, но този път не улучи вратата.