Монтана победи Черноморец с минималното 1:0 пред около 1000 зрители на своя стадион "Огоста" и записа първата си победа в тазгодишното първенство на България след четири загуби в първите четири кръга на "А" група. От своя страна Черноморец все още няма победа и е на предпоследното, 15-о място, във временното класиране с 2 точки.

Домакините откриха още в 7-ата минута, като в основната на отличната акция бе Георги Мечечиев - с хубав пас той подаде към капитана Мирослав Антонов, който пропусна хитро към Йордан Тодоров и последният с точен удар изпрати топката в мрежата на Стоян Колев - 1:0 за Монтана.

Мечечиев, който бе един от най-добрите играчи на домакините, бе близко до гола в 50-ата минута, но ударът му бе избит в корнер от защитник на гостите.

В 70-ата минута вратарят на черноморци Стоян Колев излезе неразчетено, топката попадна в Йордан Тодоров, който обаче не успя да уцели напълно опразнената врата.

Гостите бяха близко до изравняването в 85-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар се стигна до разбъркване пред вратата на домакините, но в крайна сметка последният съдийски сигнал на главния съдия Калин Любомиров прозвуча при резултат 1:0 за Монтана.