Два дни след мача срещу Черноморец от последния кръг на есенния дял на "А" група, Монтана остана без треньор. Досегашният наставник на тима Стефан Грозданов се срещна с кмета на Монтана Златко Живков и с изпълнителния директор на клуба Румен Панайотов и помоли да бъде освободен. Грозданов посочи като мотив семейни причини.

"При мен така се стекоха нещата, че няма да мога да работя в клуба и през пролетния полусезон. Съжалявам най-вече, че не успях да довърша започната работа до край. Моето желание бе да направя от Монтана отбор, с който така наречените грандове да се съобразяват", заяви специалистът на последната си пресконференция като треньор на Монтана.

От името на ръководството на клуба Румен Панайотов благодари на треньора за съвместната работа и каза, "че решението на Грозданов си е негово и че ръководството на Монтана няма право да го спира".