Миньор победи драматично гостуващия Монтана с 2:1 в мач от 13-ия кръг на "А" група. С гол в последната минута на Искрен Писаров перничани стигнаха до успеха и събраха 9 точки, с което се изкачиха на предпоследното място в класирането. Монтана пък остана в зоната на изпадащите на 13-ата позиция с 11 точки, след като допусна четвърто поредно поражение в шампионата.

Домакините имаха известно превъзходство преди почивката, но успяха да открият резултата едва в средата на втората част. При бърза контраатака в 65-ата минута Йордан Юруков получи пас с пета в наказателното поле от Венцислав Иванов и със силен удар по тревата отблизо вкара за 1:0. Гостите стигнаха до изравняване само девет минути по-късно.

Мирослав Антонов изведе много Йордан Тодоров в дясно, резервата нахлу в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл вкара в мрежата на Боян Пейков.

До края Миньор натисна, но Брахими стреля над гредата от десетина метра, а опасни удари на Йордан Юруков на два пъти бяха спасени от Веселин Цветковски.

В 90-ата минута Искрен Писаров и Венцислав Иванов размениха подавания в пеналта и Писаров простреля Цветковски отблизо за крайното 2:1.