Миньор претърпя домакинско поражение от Черноморец с 0:1 и още повече утежни положението си в "А" група. Тимът е на 14-ото място, което ги праща в "Б" група, с едва 16 точки. Бургазлии пък вече са с 33 точки и са здраво в златната среда.

Единственото попадение на мача в Перник падна още в третата минута. Арно стреля, Пейков изби, но топката отново попадна у него и този път нямаше кой да го спре - 1:0 за бургазлии. До края на полувремето не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен.

След почивката домакините опитаха да натиснат и да изравнят резултата, но гостите се бранеха умело и не позволиха това да се случи.

В 54-ата минута Петров излезе очи в очи с вратаря на бургазлии Колев, но ударът му бе пратен право в тялото на вратаря. До края перничани не съумяха да направят нещо по-запомнящо се и трябваше да се примирят с поражението.