Монтана победи Миньор (Перник) с 2:0 в мач от 28-ия кръг на "А" група, като по този начин и двата отбора през следващия сезон ще играят в "Б" група.

В 14-та минута след двойно подаване с Христо Златинов нападателят на домакините Венцеслав Иванов стреля от ъгъла на наказателното поле, топката срещна десния страничен стълб и се спря в мрежата на Николай Банков - 1:0 за Монтана.

Малко след гола главният съдия Георги Кабаков спря за около две минути мача, за да могат футболистите на двата отбора да пият вода в горещото време.

В 54-та минута Даниел Младенов догони една топка до самата аутлиния, центрира и непокритият Владимир Мичев отблизко направи резултата 2:0 за Монтана.

В 67-та минута домакините бяха близко до трети гол, но ударът на Владислав Златинов от фаул срещна напречната греда.