Ботев (Пловдив) изненада всички, след като за втори път през този сезон падна от новака в „А” група Любимец. „Канарчетата” на Станимир Стоилов загубиха с 0:1 при гостуването си от 17-ия кръг на първенството и пропуснаха да се възползват от грешката на Левски, който падна от Берое.

Единственото попадение в мача бе в 76-ата минута и направи за срам цялата защита на Ботев. Иван Вълчанов с лекота навърза всички бранители и прецизно прати топката във вратата на Стаховяк.

Мъри: Не се притеснявам за себе си, а за Ботев >>

Преди попадението „канарчетата” бяха по-добрия тим, имаха няколко възможности да се разпишат, а в 28-ата минута удар на Ромарио срещна напречната греда.

Трите точки дадоха глътка въздух на изпадащия тим на Любимец, който се изкачи до 11-а позиция със 17 точки, колкото има и 10-ия Славия. Ботев (Пловдив) пък остава на 4-о място с 28 точки и пропусна да дръпне на Левски, който падна от Берое и е със същия актив.