Новакът в "А" група Любимец поднесе втора голяма изненада от началото на първенството и победи с 2:1 в 4-ия кръг Ботев като гост. Тимът спечели и в първия кръг срещу Лудогорец. Мирослав Будинов и Антон Огнянов вкараха головете за гостите.

Всички в Ботев обаче могат сериозно да се сърдят на нападателя си Валери Домовчийски, който направи поне 10 пропуска пред вратата, два от които от много близко разстояние.

Пловдивчани наложиха териториален превес от самото начало на срещата, но не бързаха с тоталния натиск. Първото положение дойде в 11-ата минута след пробив на Ромарио Кортзорг, който центрира към Домовчийски. Защитник на гостите обаче изчисти топката точно преди нападателя. Само след три минути Домовчийски отново пропусна, но сега след подаване на Огнянов.

В 22-ата минута пробив от ляво на Ромарио завърши с негово прострелно центриране по диагонала, като отново Домовчийски не сложи крака си, за да прати топката в мрежата. Четвъртият пропуск на върналия се от Германия нападател беше в 33-ата минута след подаване на Артур Енрике.

В това първо полувреме гостите от Любимец имаха една-единствена атака и тя можеше да завърши с гол, но Спрокел блокира Мирослав Будинов преди да нанесе удар.

Второто полувреме започна много устремно и в първата минута на частта Мариян Огнянов пропусна да открие за домакините. Новият национал не успя да се възползва от грешка в отбраната на Любимец, стреля с глава, но над гредата.

След две минути по-късно капитанът на гостите Антон Огнянов проби отляво и шутира силно към левия ъгъл от около 19 метра, но нацели страничния стълб. При ответната контра Огнянов подаде перфектно от ляво между двамата защитници, които пресираха Будинов, но нападателят изскочи и прати топката под гредата.

В 60-ата минута Артур Енрике центрира от ляво, вратарят Рашков леко отклони топката, а Домовчийски остана под нея. Тя попадна в Тодор Неделев, който стреля силно по диагонала от 8-9 метра, но ударът му се отби в гредата. В 70-ата минута появилият се като резерва Луис Педро искаше дузпа, след като се сблъска с Величко Величков и падна в наказателното поле. Съдията Мартин Стоименов, който дебютира в "А" група обаче не даде нищо.

Пет минути по-късно Славчо Шоколаров изведе с коляно Огнянов, който по диагонала избяга от Дяков. Спрокел обаче покриваше засадата, а капитанът на гостите технично прати топката в мрежата за 0:2. В 80-ата минута Валери Домовчийски пропусна най-чистото положение в мача, а вероятно и едва ли ще има такова по-нататък в сезона. Артур Енрике получи диагонален пас от Неделев от ляво, центрира и намери Домовчийски в малкото наказателно поле. Бившият играч на Левски обаче прати топката в аут.

Все пак Ботев стигна до гол в 84-ата минута чрез Тодор Неделев, който изстреля топката по земята от границата на наказателното поле и намали. Валери Домовчийски и Луис Педро продължиха симфонията от пропуски, като и двамата не успяха отмалкото наказателно поле в две атаки в 90-ата минута.

Любимец е на второ място в класирането с девет точки, докато Ботев е четвърти със седем.