Любимец записа престижна победа още в първия мач от дебютния си сезон в "А" група. Тимът на Веселин Великов победи не кой да е, а шампионът на България в последните две години Лудогорец с минималното 1:0.

Единственото попадение падна в 10-ата минута, а негов автор стана Самир Аясс. След центрирането от корнер, топката попадна в абсолютно непокрития Аясс, който от няколко метра се завъртя и вкара топката в мрежата на вратата на Владислав Стоянов.

Любимец продължи да атакува и в 16-а минута бившият
футболист на Левски Майкъл Тевия изпусна две положения за гол. Най-напред Тевия стреля от движение от далеч, но вратарят Владислав Стоянов със сетни усилия изби в корнер. При изпълнението на ъгловия удар отново Тевия се озова на стрелкова позиция, но не уцели вратата.

До края на полувремето шампионите осъществиха натиск. Най-добрата възможност за изравнителен гол се откри пред Кишада, който нацели сглобката на вратата, а при
добавката удар на Бакалов бе блокиран от защитник на домакините.

На почивката старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев направи две смени в опит да освежи атаката на своя отбор, но не се получи. "Зелените" бяха по-активни през второто полувреме, но трудно стигаха до добри положения за гол.

Лудогорец завърши мача в намален състав, след като в 72-ата минута Козмин Моци получи директен червен картон заради нарушение срещу Георги Чакъров на границата на наказателното поле на домакините.

В намален състав играчите на Лудогорец не намериха морални сили у себе си да стигнат поне до точка и напуснаха с наведени глави терена на Любимец.