Лудогорец продължи забележителното си представяне през тази седмица. След като в четвъртък момчетата на Стойчо Стоев безапелационно победиха Динамо (Загреб) с 3:0 в турнира Лига Европа, шампионите постигнаха нов успех без да допуснат гол във вратата си.

Тимът от Разград очаквано спечели гостуването си на Пирин (Гоце Делчев) с 3:0 в мач от 12-ия кръг на "А" група.

Домакините имаха шанс да накажат отбраната на Лудогорец, но Веселин Марчев на няколко пъти не успя да преодолее вратаря Владислав Стоянов. Постепенно лидерите в класирането поеха инициативата и в 43-ата минута откриха резултата. Атанас Фиданин извърши нарушение срещу Димо Бакалов в наказателното поле на Пирин и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа. Зад топката застана Христо Златински, който прати топката в левия ъгъл на вратаря Абди Абдиков.

В продължението шампионите стигнаха и до второ попадение. То падна след центриране на Александър Барт и засичане на топката от Дани Абало.

Тимът на Стойчо Стоев не спря дотук, като четири минути преди края оформи класическия резултат след индивидуална акция на Марселиньо.

Така в класирането Лудогорец е лидер с 28 точки, а Пирин е на дъното с 4.