Новакът в "А" група Лудогорец победи втория състав на австрийския Вакер с 5:1 в последната си контрола от лагера в Австрия.

Тимът от Разград направи силен мач, като вкара пет гола и пропусна поне още толкова чисти положения. С по две попадения се отличиха Жуниор Кешада и Димо Атанасов.

Бразилецът Жуниор Кешада откри резултата в 22-а минута след пас на Бано, а 10 минути по-късно отново Кешада бе точен за 2:0.

Попадението стъписа отбора на Вакер, който игра предимно с юноши и само минута по-късно Михаил Александров покачи на 3:0 след центриране на Димо Атанасов.

През второто полувреме австрийците отбелязаха почетен гол чрез Самуел Крисмер в 49-а минута, но отново играчите на Лудогорец бяха по-активни на терена и заслужено записаха убедителна победа.

В 65-а минута Кешада можеше да оформи своя хеттрик, но от удобна позиция стреля над вратата. Влезлият като резерва Мирослав Антонов също пропусна добра възможност за гол.

Все пак в 79-а минута Димо Атанасов направи 4:1 за Лудогорец след пас на Мирослав Антонов.

Четири минути преди края отново Димо Атанасов оформи крайното 5:1.

Във вторник новакът в "А" група се прибира в България, където ще продължи подготовката си до началото на новия сезон.